Dünyanın Gerçek Süper Güce Sahip İnsanları ve Süper Güçleri

Gizli bir gücünüz olsa ne olmasını istersiniz? İnsanlar hep kendilerinin ötesinde güçlere sahip olmak istemişlerdir, o yüzden mitolojik tanrılarına tühaf güçler atfetmiş, süper kahramanlarını yaratırken tuhaf güçlerle donatmışlardır. İnsanlara bu soru sorulduğunda genellikle hep benzer istekler ortaya atılıyor:

Mesela İngiltere’de yapılan bir anketten öğreniyoruz ki Orada insanlar en çok GÖRÜNMEZ olmayı istiyorlarmış (15.15%) 2. Hemen iyileşebilmeyi (14.5%) 3. Zamanda Yolculuk (13.8%) 4. Uçabilmek (11.9%) 5. Ölümsüzlük (8.55%) 6. Teleportasyon (6.55%) 7. Hayvanlarla Konuşabilmek (6.20%) 8. Zihinleri Kontrol edebilmek (5.15%) 9. Telepati (2.45%) 10. İnsanüstü güç (2 %)

Bu anketin aynısı Amerika’da yapılınca, listenin farklı yerlerinde benzer istekler çıkmış: Amerika’da insanların %28i başkalarının zihnini okuyabilmeyi istiyormuş. %28’I de zamanda yolculuk yapmayı.

İnsanın en büyük hayallerinden biri uçmak olmuştur. Nitekim Amerika’daki ankette üçüncü en çok istenilen süper güç uçabilmek. (bu sonuç superman ve batman’in diyarında şaşırtıcı değil)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz